Aktualności

Podziękowania / 2015-12-31 07:54:40

Podziękowania

 

 

 

Jurajski Salmoklub Częstochowa pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do awansu drużyny Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa do cyklu muchowego Grand Prix w 2016 r.

Podziękowania za wsparcie rzeczowe i logistyczne dla :

Maciej Gałgański EGO www.ego-fishing.pl

PZW Okręg Częstochowa

SENGAM-SPORT www.sengam.pl

Ośrodek Cuma www.cumacamp.pl

Wojtek Kudłacz www.flyfishinginpoland.com

Bartosz Mokrzyński FlyTying Addiction

Piotr Sołtysik www.strimer.lxde.pl

Dariusz Maciuba

Salmoklubowe Życzenia Świąteczne !!!!!!! / 2015-12-23 16:38:49

Salmoklubowe Życzenia Świąteczne !!!!!!!

Grand Prix - Salmoklubu / 2015-12-22 17:25:19

Grand Prix - Salmoklubu

Muchowe Grand Prix Jurskiego Salmoklubu Częstochowa 2015 r.
Wyniki końcowe cyklu GP :

1. Bartosz Magnuszewski
2. Daniel Kasprzak
3. Hubert Wawrowski

Nowy Switch EGO / 2015-12-16 16:47:30

Nowy Switch EGO

Nowy SWITCH EGO na Salmoklubowych testach.

Mamy przyjemość testować nowy projekt,SWITCHA 5/6 firmy EGO. Z założenia ma być to wędka pstrągowa, ze stosunkowo delikatną szczytówką dająca zabawę podczas holu już z rybami nie wiele ponad 30 cm. Nie będzie to na pewno wędka do łowienia ciężkimi tipami. Doskonale sprawdziła się pod głowicami Skagit w okolicah 365 greisów W tej chwili czekamy jeszcze na jedna głowicę, specjalnie docięte Scandi według wytycznych testerów.

Zapraszmy do fotorelacji z ostatnich prób testowych.

http://www.ego-fishing.pl/pl/blog/314-nowy_switch_ego_na_testach.html

Andrzejkowe Zawody Muchowe – X Memoriał Andrzeja Urbańczyka. / 2015-11-22 18:11:25

Andrzejkowe Zawody Muchowe – X Memoriał Andrzeja Urbańczyka.

Andrzejkowe Zawody Muchowe – X Memoriał Andrzeja Urbańczyka.

W dniu 22.11.2015 r. na łowisku specjalnym Czarna Przemsza dobyły się jubileuszowe Andrzejkowe Zawody Muchowe – X Memoriał Andrzeja Urbańczyka. W towarzyskich zawodach startowali członkowie i sympatycy Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa. Wyniki 4 godzinnych zmagań wędkarskich trzeba uznać za średnie. Wielu z uczestników miało delikatne brania których nie udało się zaciąć lub ryby po krótkim holu „spadały”. Najskuteczniejszą metodą na przemszowe tęczaki okazała się dolna nimfa. W klasyfikacji końcowej zwyciężył debiutant w szeregach Salmoklubu Łukasz Winarski.

Wyniki X -go Memoriału Andrzeja Urbańczyka

1 miejsce - Łukasz Winiarski
2 miejsce - Andrzej Urbańczyk
3 miejsce - Andrzej Biernacki

Memoriał jak co roku zaszczyciła swoja obecnością żona Andrzeja Urbańczyka Pani Elżbieta Urbańczyk która na zakończenie zawodów wręczyła Puchar Memoriałowy i nagrody rzeczowe dla zwycięscy.

 

 

I Flytiers Fly Fishing Chalange / 2015-11-22 16:39:43

I Flytiers Fly Fishing Chalange

W dniu 15 listopada 2015 r. Jurajski Salmoklub Częstochowa wraz portalem www.flytiers.pl zorganizował na łowisku - Żywiec Moszczenica towarzyskie zawody muchowe „I Flytiers Fly Fishing Chlange”. Imprezie tej przyświecał szczytny cel, pomoc w walce z chorobą dla kolegi wędkarza Michała Owoca. A dokładnie zbiórka funduszy i dochód z aukcji nagród i upominków, jakie ufundowali sponsorzy dla uczestników zawodów a które ci jak „jeden mąż” przekazali na aukcję. Pieniądze te wspomogą kolegę Michała w zakupie bardzo drogiego leku immunologicznego, którego NFZ nie refunduję a jest on konieczny do dalszego leczenia. W zawodach wystartowało 43 miłośników łowienia na sztuczną muchę, choć chętnych było zdecydowanie więcej jednak pojemność łowiska nie pozwolił na rozszerzeni listy startujących. Wśród zdobyczy przeważały pstrągi tęczowe i szczupaki, prawie każdy coś złowił a przynajmniej miał kontakt z rybą. Zawodom przyświecał zdecydowanie ważniejsza idea i choć wyniki stanowiły sprawę drugorzędną to należy wymienić najlepszą trójkę. Najlepszy okazał się Paweł Lindert łowiąc 9 ryb, tuż za nim z 6 rybami uplasował się Sławomir Szemiczek a najniższym stopniu podium stanął Bartek Lachera zaliczając 5 ryb. W czołówce zawodów znaleźli się zawodnicy z Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa EGO, Magnuszewski Bartosz 4 miejsce i Hubert Wawrowski 6 miejsce.

Więcej ...

SYSTEM MONITORINGU NA "NO KILLO" WARTA. / 2015-10-29 19:19:52

SYSTEM MONITORINGU NA

SYSTEM MONITORINGU NA "NO KILLO" WARTA.

Od dłuższego czasu na odcinku No Kill na górskiej Warcie istniej system monitorowania łowiska. Jurajski Salmoklub Częstochowa będący opiekunem tego odcinak zakupił dzięki wsparciu sponsorów i akcji przeprowadzonej na www.flytiers.pl zestaw fotopułapek. Urządzenia skutecznie pomagają zwalczać przejawy kłusownictwa na rzece Warcie. Ponadto mamy nadzieję, że dzięki tym urządzeniom uda się ujawniać między innymi nielegalną wycinkę drzew i nielegalny wywóz śmieci.
Ilość urządzeń, które posiadamy, pozwoli monitorować skutecznie miejsca szczególnie narażone na działalność kłusowniczą. Oczywiście ilość montowanych fotopułapek jest tajemnicą, ale możemy zdradzić, że urządzenia pozwalają między innymi monitorować teren zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki specjalnemu reflektorowi podczerwieni, którego promienie są niewidzialne dla ludzkiego oka. Ponadto urządzenie w momencie uruchomienia przez czujnik ruchu zaczynać wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy wraz z głosem w rozdzielczości HD. Nagrany materiał wysyłany jest przez moduł GSM na serwer i telefony komórkowe naszych strażników w postaci maila lub MMS-a. Dzięki czemu w kilkanaście sekund otrzymujemy zdjęcia i film wykonane przez fotopułapkę.

Kłusole już mają się na baczności bo wiedzą, że materiał filmowy będzie dowodem w sprawie !!!

TEST ZESTAWU EGO / 2015-10-20 18:13:11

TEST ZESTAWU EGO

Na początku maja dokładnie, na Muchowy Puchar Sanu, otrzymaliśmy do testowania kompletny zestaw Ego, w którego skład wchodziła wędka EGO Light Five 2,75m 5 aftm wraz z kołowrotkiem Ego Beethoven 5/6, całość uzupełniała linka Ego Fighter 5 aftm. W późniejszym okresie kołowrotek Beethoven został zastąpiony nowością, kołowrotkiem EGO FIGHTER 5/6. Całość oraz jego poszczególne części była testowana przez kilka miesięcy na różnego typu łowiskach w kraju i zagranicą, miedzy innymi na łowiskach: w Słowenii, na Słowackim Wahu, oraz Sanie, Dunajcu, Czarnym i Białym Dunajcu, Wiśle, Łupawie, Rabie oraz na prawie wszystkich rzekach jurajskich. Ponadto sprawdzaliśmy przydatność w/w zestawu na wod ach stojących. Zanim opisze funkcjonowanie całego zestawu, chciałbym opisać każdy z jego elementów osobno, więc zaczynamy :

 

Więcej ...
Strony:pierwsza  < 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 >  ostatnia

Partnerzy i Przyjaciele:

puchar-warty pzw starowka galeria zdjęć
© 2024 Salmoklub Częstochowa. All Rights Reserved.
projekt i wykonanie: intersum.pl
^ Powrót do góry strony