Aktualności

NoKiLLfishing / 2015-01-24 10:17:51

Mamy przyjemność poinformować, że powstała nowa strona internetowa promująca nowoczesne wędkarstwo w formule „no kill”. Pomimo wielu niedociągnięć w budowie i organizacji strony, najważniejsze z założeń - KONKURSY C&R 2015 są dopięte na ostatni guzik. Szczegóły — na www.NoKiLLfishing.pl  oraz na fanpagu https://www.facebook.com/NoKillFishingPL?ref=hl

1512439_501800699959837_155437532780162361_n.jpg

Salmoklubowe Życzenia Świąteczne / 2014-12-23 07:47:04

Salmoklubowe Życzenia Świąteczne

Zakończenie sezonu - Krztynia 21.12.2014 r. / 2014-12-23 07:44:34

Zakończenie sezonu - Krztynia 21.12.2014 r.

W dniu 21.12.2014r. nad rzeką Krztynią odbyło się spotkanie Jurajskiego Salmoklubu,  zamykające i podsumowujące sezon wędkarski 2014r.  W niedzielny poranek spotkaliśmy się w dość licznym gronie nad brzegiem jurajskiej aby wspólnie powędkować ostatni raz w tym roku towarzyszyły temu oczywiście pozytywne  nastawienie i dobry humor.  Muchowe ostatki 2014 roku miały również charakter towarzyskich zawodów.  W koleżeńskiej rywalizacji sezon najlepiej zakończyli :

1.       Andrzej Kokoszka

2.       Andrzej Tracz

3.       Bartek Magnuszewski

Po zakończeniu wędkowania wręczenia pucharów i podsumowania sezonu 2014 r. dokonał Prezes Jurajskiego Salmoklubu Andrzej Biernacki.  Całości dopełniły świąteczne i noworoczne życzenia. A  pozostały czas  przy płonącym ognisku upłyną na rozmowach, noworocznych planach, wymianach doświadczeń …..

Serdeczne podziękowania dla Kamila Radosza za ufundowanie pucharów i przygotowanie spotkania oraz Roberta Frasia z znakomity catering.

Andrzejkowe Zawody Muchowe – IX Memoriał Andrzeja Urbańczyka / 2014-12-23 07:31:56

Andrzejkowe Zawody Muchowe – IX Memoriał Andrzeja Urbańczyka

W dniu 29.11.2013 r. na łowisku specjalnym Czarna Przemsza obyły się Andrzejkowe Zawody Muchowe – IX Memoriał  Andrzeja Urbańczyka. W towarzyskich zawodach startowali członkowie i sympatycy Jurajskiego Salmoklubu. Sobotni poranek przywitał nas bardzo mroźną pogodą, którą potęgował bardzo silny wiatr. Mimo tego każdemu z nas towarzyszyło „waleczne” nastawienie i dobry humor. Wyniki 4 godzinnych zmagań przy tych warunkach atmosferycznych  trzeba uznać za przyzwoite choć ryby nie kwapiły się do współpracy. Wyniki IX -go Memoriału  Andrzeja Urbańczyka :

1. miejsce -  Kamil Radosz

2. miejsce – Andrzej Kokoszka

3. miejsce – Przemek Benduch

Memoriał jak co roku zaszczyciła swoja obecnością żona Andrzeja Urbańczyka Pani Elżbieta Urbańczyk która na zakończenie zawodów wręczyła Puchar Memoriałowy i nagrody rzeczowe dla zwycięscy. 

WIERCICA - Salmoklubowa rzeka / 2014-12-14 12:52:02

WIERCICA - Salmoklubowa rzeka

WIERCICA - Salmoklubowa rzeka

Jurajski Salmoklub Częstochowa pragnie podzielić się kolejną dobrą wiadomością. Oprócz stworzeniu na nasz wniosek odcieka No KILL na górskim odcinku Warty, na grudniowym posiedzeniu Zarządu PZW Częstochowa, uchwała tegoż zarządu Jurajski Salmoklub Częstochowa przejął opiekę nad rzekę Wiercica od mostu drogowego w miejscowości Janów do mostu drogowego w miejscowości Knieja wraz ze zbiornikiem Julianka.
Jurajski Salmoklub Częstochowa pragnie podziękować wszystkim którzy docenili nasza pracę, wkład i zaangażowanie na rzecz „wód krainy pstrąga i lipienia” w szczególności całemu Zarządowi PZW Częstochowa na czele z Prezesem Okręgu Maciejem Brudzińskim.

Zapraszam na  fanpagi Wiercicy

https://www.facebook.com/...0038314?fref=ts

https://www.facebook.com/...289735/?fref=ts

"NO KILL" - WARTA - komiso-aukcja / 2014-11-25 22:38:40

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o nowej dobroczynnej aukcji – komisu od patronatem Juraskiego Saloklubu Częstochowa oraz portalu internetowego www.flytiers.pl . Akcja przeprowadzona jest na rzecz wywalczonego prze nasz klub odcinak „NO KILL” na górskim odcinku Warty. Los tej rzeki jest nam szczególnie bliski, bo blisko 20 lat temu byliśmy pomysłodawcami utworzenia odcinek górski na Warcie, mimo dwukrotnego zatruci po którym życie biologiczne w rzece zanikło, nie podaliśmy się i cały czas walczmy o dobro tej pięknej rzeki. Efektem naszych starań od 2015 roku na blisko 7 km odcinku Warty będziemy mieli odcinek „No Kill”. Wiemy, że przed nami jeszcze więcej pracy niż dotychczas, a planów mamy bardzo dużo między innymi budowa tarlisk, budowa inkubatorów, prace proekologiczne, zarybianie a przed wszystkim pilnowani, pilnowanie i jeszcze raz pilnowanie rzeki. Marzy nam się stworzenie systemu monitorującego obejmującego różne odcinki rzek w latach późniejszych wzbogacone o wykorzystanie „drona” do patrolowania rzeki.  Po wielu rozmowach z środowiskami które wykorzystują  w ochronie swoich łowisk tzw. fotopułapki stwierdziliśmy, że było by to narzędzi które w znaczący sposób pomogło by w sprawowaniu opieki i kontroli nad rzeką.  

W związku z tym chcemy zorganizować charytatywne komiso-aukcje z których zysk zostanie przekazany na zakup fotopułapek a jeśli udał by się zebrać większa ilość funduszy to przeznaczymy ja na budowę inkubatorów.Jurajski Salmoklub Częstochowa oraz www.flytiers.pl  pragną zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszej aukcjo-komisie.

ZAPRASZAMY ----------> http://www.szczurek.webd.pl/viewtopic.php?t=15688

 

Salmoklubowe spotkanie - Czarny Dunajec 2014r / 2014-11-12 15:42:45

Salmoklubowe spotkanie - Czarny Dunajec  2014r

Kontynuując tradycję naszych listopadowych wyjazdów w  tym roku w dniach  8-9 listopada Jurajski Salmoklub Częstochowa wyznaczył sobie spotkanie nad Czarnym Dunajcem, które chyba już na stałe wpisze się do Salmoklubowego kalendarza. Część z nas łowiła przez dwa dni pozostali mogli sobie pozwolić na przyjazd tylko drugiego dnia. W niedzielę o godzinie 8 spotkaliśmy się wszyscy w dość licznym gronie na parkingu przy moście w Ludźmierzu. Poranek przywitał nas drobnym deszczem ale później czy to za sprawą naszego radosnego samopoczucia czy datków na Sanktuarium Ludźmierskie pogoda okazała się łaskawa i do końca dnia towarzyszyły nam idealne warunki wędkarskie. Na początek oczywiście powitania, rozmowy „ o wszystkim i o niczym” , wymian much, wspólne zdjęcie itd. O godzinie dziewiątej rozpoczęliśmy towarzyskie zawody muchowe.  Rzeka choć rybna okazała się mniej łaskawa aniżeli dzień wcześniej, albo ryby bardziej wymagające ;-). Mimo słabego żerowania lipieni w doborowym towarzystwie i super nastrojach coś tam połowiliśmy. W wyniku 4-ro godzinnych zmagań wędkarskich, w koleżeńskiej atmosferze najlepiej zakończyli zawody :

1 miejsce – Bartosz Magnuszewski

2 miejsce – Przemek Bednuch

3 miejsce – Daniel Kasprzak

Zawody zawodami ale super było się spotkać w wspólnym gronie, zobaczyć dawno nie widziane twarze, wprowadzić w towarzystwo nowych kolegów, usłyszeć że osoba która pierwszy raz łowiła na muchę przepadła z kretesem i zachorowała na tą nieuleczalną chorobę zwaną : muchowaniem. Dla takich chwil i wielu innych warto było się spotkać. 

Dzięki wszystkim za przybycie i super atmosferę.

Fotorelacja atorstwa P. Benducha, H. Rydzyka i K. Lukasczyka pod adresem  :

http://www.salmoklub.pl/galeria-zdjec/spotkanie-czarny-dunjece-2014r.html

 

Zarybianie Lipieniem --- Warta 01.10.2014 r. / 2014-10-01 17:25:25

Zarybianie Lipieniem --- Warta 01.10.2014 r.

Zarybianie --- Warty ----Lipieniem

W dniu dzisiejszym tj. 01.10.2014 r. członkowie Jurajskiego Salmoklubu zarybiali górski odcinek Warty lipieniem. Na odcinek na którym od 1 stycznia 2015 roku będzie obwiązywał odcinek „no kill” trafiło do wody około 4 tys. sztuk lipienia, średnio rybki miały w granicach  około 10 cm.    Ponadto do rzeki Kamieniczanki będącej dopływem  Warty który również będzie „no kilem” trafiło około 1,5 tys. sztuk.  Ryby dotarły na łowisko w doskonałej formie i mamy nadzieję, że w podobnej formie dotrwają do osiągnięcia znacznych rozmiarów co między innymi  umożliwi im formuła „no kill” na górskiej Warcie.

Zdjęcia z dzisiejszego zarybienia można obejrzeć pod adresem http://www.salmoklub.pl/galeria-zdjec/zarybaianie-warty-lipieniem.html

Strony:pierwsza  < 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 > 

Partnerzy i Przyjaciele:

puchar-warty pzw starowka galeria zdjęć
© 2024 Salmoklub Częstochowa. All Rights Reserved.
projekt i wykonanie: intersum.pl
^ Powrót do góry strony