Aktualności

NO KILL - NA WARCIE !!!!!!!!! / 2014-09-24 19:55:54

NO KILL - NA WARCIE !!!!!!!!!

MAMY - NO KILLA - NA WARCIE !!!!!!!!!

Jurajski Salmoklub Częstochowa pragnie podzielić się swoją radością i oficjalnie przekazać informację o stworzeniu na blisko 7 km fragmencie górskiego odcinka rzeki Warty łowiska w formule NO KILL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Udało się wniosek Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa o stworzeniu odcinka NO KILL na Warcie został zaakceptowany i pozytywnie przegłosowany na posiedzeniu Zarządu PZW Częstochowa Uchwała nr 14/2014 – o utworzeniu odcinka no-kill na rzece Warta na odcinku od mostu w m. Poraj – Jastrząb (przy Bacutilu) do mostu w m. Borek wraz z rz. Kamieniczanką. Zakaz zabierania ryb łososiowatych i lipienia. Obowiązuje stosowanie haków pozbawionych zadziora. Obowiązuje od 01.01.2015r.
Dla naszego klubu oraz całego środowiska to olbrzymi sukces. Wielkie dzięki - wszystkim którzy poparli nasz pomysł a w szczególności całemu Zarządowi PZW Częstochowa na czele z Prezesem Okręgu Maciejem Brudzińskim.

 

Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa Bystrzyca Kłodzka 13.07.2014 r. / 2014-08-27 15:55:57

Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa  Bystrzyca Kłodzka 13.07.2014 r.

Tegoroczne Muchowe Mistrzostwa Okręgu Częstochowa miały wyjątkowy charakter między innymi z dwóch względów,  po pierwsze organizatorem z ramienia ZO PZW w Częstochowie został nasz Jurajski Salmoklub Częstochowa. Drugą innowacją było rozegrania tej rangi zawodów na „obcej” wodzie. Dzięki uprzejmości Okręgu PZW Wałbrzych zmagania mające wyłonić najlepszych muszkarzy naszego okręgu odbyły się w dniu 13 lipca, na rzece Nysie Kłodzkiej, w miejscowości Bystrzyca Kłodzka. Dwudziestu zawodników (w tym dwóch juniorów) spotkało się na terenie rybaczówki Koła PZW w Bystrzycy Kłodzkiej, stanowiącej bazę zawodów. Wędkarska rywalizacja odbyła się w dwóch turach, a zawodnicy rotowali między turami zamieniając się  sektorami A, B, C. Sektor A stanowił fragment rzeki powyżej Bystrzycy Kłodzkiej, sektor B  wyznaczony został na terenie miasta tzw. „rezerwat” i sektor C poniżej Bystrzycy Kłodzkiej w kierunku Gorzanowa. Ponadto na wysokości Długopola Zdrój wyznaczone zostały oddzielne sektory dla juniorów. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali sędzia główny i sekretarz zawodów Maciej Brudziński. Impreza odbyła się bez żadnych przeszkód i została wzorcowo oceniona przez uczestników, sędziów i osoby towarzyszące.

Więcej ...

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY - MUCHOWE MISTRZOSTWO OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA / 2014-05-21 12:15:48

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY MUCHOWYCH ZAWODÓW O MISTRZOSTWO OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA

W KATEGORII SENIORÓW I JUNIORÓW

Bystrzyca Kłodzka 13.07.2014 r.

Organizatorem Muchowych Mistrzostwa PZW Częstochowa z ramienia ZO PZW w Częstochowie jest Jurajski Salmoklub Częstochowa.

Jurajski Salmoklub Częstochowa zawiadamia, że Muchowe Mistrzostwa Okręgu Częstochowa 2014 r. odbędą się w dniu 13.07.2014 r. na rzece Nysie Kłodzkiej ( rezerwat ) w Bystrzycy Kłodzkiej.

Baza zawodów mieścić się będzie na terenie Rybaczówki - stawy Koła PZW w Bystrzycy Kłodzkiej (ul. Zamenhofa). Zawody rozgrywane będą na „ŻYWEJ RYBIE” według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego. Ryby zaliczane do punktacji ; pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany i lipień. Minimalny wymiar ryb zaliczanych do punktacji zostanie przedstawiony na odprawie. W zawodach prawo uczestnictwa mają zawodnicy – seniorzy oraz juniorzy (z pełnoletnim opiekunem) reprezentujący PZW Okręg Częstochowa. W zawodach będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Drużyny w trzyosobowym składzie seniorów reprezentujących to samo koło lub ten sam klub.

Opłatę startowa w wysokości 90 zł. od zawodnika. Koszt uczestnictwa dodatkowej osoby towarzyszącej wynosi 40 zł /os. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia zawodników, drużyn i osób towarzyszących wraz z opłatą startową będą przyjmowane do dnia 07.07.2014 r. w siedzibie Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa ul. Targowa 15, lub w Biurze ZO PZW w Częstochowie Al. Wolności 81m.10. W razie nieobecności zgłoszonego zawodnika lub drużyny organizator nie przewiduje zwrotu poniesionych kosztów.

 

UWAGA :

Transport zawodników na zawody oraz na stanowiska – we własnym zakresie .

Zbiórka przed rozpoczęciem zawodów o godzinie 7.00 w bazie zawodów. Harmonogram zawodów przedstawiony zostanie w komunikacie nr 2. Wszyscy startujący muszą posiadać zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach należących do PZW Wałbrzych ( do pobrania w kołach lub siedzibie Okręgu PZW Częstochowa).

 

Zarybienie rzeki Białki narybkiem lipienia - z funduszy pozyskanych na aukcji portalu Flytiers.pl / 2014-05-06 22:20:43

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o finale dobroczynnej aukcji na rzecz dwóch najpiękniejszych rzek Podhala jakimi są Białka oraz Biały Dunajec. Akcja miała miejsce jakiś czas temu na portalu fliters.pl. Jurajski Salmoklub Częstochowa również dołożył małą cegiełkę na tak szczytny cel przekazując na licytację klubowe koszulki, ponadto  prywatnie nasi członkowie również wspierali akcję. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu  przyczyniliśmy się do wzrostu populacji ryb szlachetnych na Podhalu. Mimo że mieszkamy daleko od Białki czy Białego Dunajca to los tych rzek jak i innych rzek górskich nie jest nam obojętny i właśnie dlatego popieramy wszystkiego tego typu inicjatywy i zachęcam innych do tego samego. Los naszych rzek w naszych rękach.

Fotorelację z zarybiania Białki znajduje się tutaj ====>  http://gorskierzeki.pl/n/103/zarybienie-rzeki-bialki-narybkiem-lipienia---z-funduszy-pozyskanych-na-aukcji-portalu-flytierspl

Życzenia Wielkanocne / 2014-04-18 22:30:37

Życzymy Wesołych Świąt Wielkiej Nocy pełnych koszyków i dużo szczęścia  !!!!!!

alleluja.jpg

XVIII Muchowy Puchar Warty / 2014-04-07 20:04:54

XVIII Muchowy Puchar Warty

XVIII MUCHOWY PUCHAR WARTY

 

Kolejna edycja Muchowego Puchar Warty, który, jak co roku zorganizował Częstochowski „Salmoklub”, już za nami. W miejscowości Borek w sobotę piątego kwietnia stawiło się 44 uczestników. Pogoda na wędkowanie była wyśmienita, a atmosfera wśród wszystkich uczestników jeszcze lepsza. i mimo, że w tym roku wielu stałych bywalców nie dojechało, bo zatrzymały ich prywatne sprawy ci, którzy przybyli na XVIII Muchowy Puchar Warty w większości pokonali wiele kilometrów by dotrzeć na miejsce. Nie brakowało wędkarzy z Bystrzycy Kłodzkiej, Kielc, Ustronia, Piotrkowa, Łodzi, Tarnowskich Gór czy też z Czarnego Dunajca.

 

dalszy ciąg relacji i foterepotaż tutaj ========>   http://www.salmoklub.pl/zawody/relacje-z-zawodow.html 

Puchar Warty / 2014-04-05 22:20:45

Sklep wędkarski "Antra" Andrzej Tracz --- sponsorem XVIII Muchowego Pucharu Warty

Antra.jpg

Puchar Warty / 2014-04-05 22:17:51

Sklep wędkarski "IRO" Ireneusz Pawlak --- sponsorem XVIII Muchowego Pucharu Warty

Iro_fish1.jpg

Strony:pierwsza  < 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 > 

Partnerzy i Przyjaciele:

puchar-warty pzw starowka galeria zdjęć
© 2024 Salmoklub Częstochowa. All Rights Reserved.
projekt i wykonanie: intersum.pl
^ Powrót do góry strony