Aktualności

ZMIANY na wodach PZW CZĘSTOCHOWA od 2019 r. / 2018-06-04 15:31:00

Wnioski Salmoklubu przyjęte.

W dniu 08.05.2018 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu PZW Częstochowa na którym zostały między innymi przegłosowane pozytywnie wnioski naszego klubu.

Uchwała nr 21 Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 08.05.2018. w sprawie: przyjęcia wniosków dotyczących ochrony wód z Zebrań sprawozdawczych w kołach. Zatwierdzone wnioski:

1. Dotyczące wszystkich wód otwartych Okręgu.

- Wprowadza się całkowity zakaz zabierania lipieni w 2019 roku.

- Przedłuża się okres ochronny na wszystkich wodach dla pstrąga potokowego do 31 stycznia.

zakaz_lipieniua.jpg

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA W KATEGORII SENIORÓW I JUNIORÓW. / 2018-06-04 15:20:28

Ustroń – rzeka Wisła 14.04.2018 r.

W dniu 14 kwietnia 2018 r. w Ustroniu nad Wisłą obyły się Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa. Organizatorem tegorocznych zawodów - jak w latach ubiegłych został Jurajski Salmoklub Częstochowa. W zawodach wystartowało dwudziestu czterech seniorów reprezentujących środowiska muchowe okręgu częstochowskiego. Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym zawodów, które były połączone i zorganizowane wraz z PZW Okręg Katowice, tegoroczne Mistrzostw Okręgu również przeprowadzono w tej formule. Łącznie w przygotowanymi wspólnymi siłami zawodach, wystartowało 40 uczestników. Terenem wędkarskich zmagań był odcinek rzeki OS Wisła. Po porannej odprawie i sprawnie przeprowadzonym losowaniu - nad którymi czuwali przedstawiciele PZW Okręg Katowice, sędzia główny kolega Paweł Zawisza oraz Daniel Kasprzak - zawodnicy rozeszli się na stanowiska i sektory na rzece Wiśle, aby rywalizować w dwóch 3 godzinnych turach. Mimo, że teren zawodów obejmował odcinek OS Wisła , o rybę nie było wcale łatwo. Niski poziom wody w rzece oraz ostre słońce nie sprzyjały osiągnięciu dobrych wyników, a pstrągi i klenia zaliczane do punktacji były bardzo trudne do złowienia. Aby osiągnąć dobry wynik muszakarze musieli wykazać się perfekcyjnym przygotowaniem technicznym, dużym doświadczeniem , profesjonalizmem i szczęściem To wszystko posiadają członkowie Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa, którzy zdominowali tym razem okręgową rywalizację w Muchowych Mistrzostwa Okręgu. Podtrzymując tym samym prymat w wygrywając klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Oficjalne wyniki Klasyfikacja indywidualna :

1. Przemysław Benduch - Salmoklub I

2. Andrzej Tracza - Salmoklub II

3. Mariusz Popkiewicz PZW Myszków

Klasyfikacja drużynowa:

1. Salmoklub / Starówka ( Daniel Kasprzak. Michał Birkowski, Kamil Radosz )

2. PZW Mykanów I ( Kielan Kamil, Jop Sebastian, Witkowski Dawid )

3 Salmoklub II ( Tracza Andrzej, Łukasz Winiarskie, Tomasz Pinda ) Zawody przebiegły bez zakłóceń technicznych.


30425628_1843443119019270_8063240892912031967_o.jpg

XXII PUCHAR WARTY / 2018-03-20 15:29:38

XXII MUCHOWY PUCHAR WARTY

Kolejna edycja Muchowego Puchar Warty już za nami. Jak było, w tym roku na brzegami górskiej Warty? Na pewno extremalnie. Nasze zawody w tym roku storpedowała pogoda, a właściwie jej nagłe załamanie w dniu poprzedzającym zawody. Tym bardziej wielkie brawa dla 28-u śmiałków, którzy większości pokonali wiele kilometrów by dotrzeć na miejsce i mimo opadów śniegu i kilkustopniowego mrozu spotkali się w Koloni Borek na Wartą, aby wystartować w naszej imprezie. Warto też wspomnieć o naszych przyjaciołach, którzy ze względów atmosferycznych odpuścili łowienie jednak byli, aby się spotkać i być razem z nami. Dziękujemy wszystkim, którzy się nie poddali i byli na XXII Muchowym Pucharze Warty. Wprawdzie ryb w rzece było i jest sporo, jednak następujące dzień wcześniej załamanie pogody ( skok cieśnienia, mocne opady śniegu i kilkustopniowy mróz) mocno wpłynęły na przebieg zawodów i uzyskane wyniki. Mimo „walki” łowiących kolegów z zamarzającymi sznurami i przelotkami z przymarzającą żyłka do blanków i ogromnych starań o złowienie warciańskiego pstrąga, wielu z nich zeszło z wody bez ryby. W całych zawodach złowiono 7 pstrągów powyżej 30 cm, co uznać należy za bardzo bardzo słaby wynik, jednak biorąc pod uwagę warunki, w jakich odbywały się zawody to gratulację za determinację.

Oficjalne wyniki indywidualne :

1. Michał Birkowski – Salmoklub I 

2. Kamil Radosz - Salmoklub I

3. Krzysztof Matczak PZW Koło 104 Siewierz

4. Ryszard Łój PZW Koło Leśna

W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna Salmoklub I w składzie : Michał Birkowski, Kamil Radosz, Daniel Kasprzak.

Imprezę zakończył wspólny obiad, pamiątkowe zdjęcie oraz rozlosowanie i wręczanie nagród i pucharów. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przybycie mimo niesprzyjających warunków. Dziękujemy wszystkim sponsorom, za ufundowane nagrody.

Sponsorami i partnerami zawodów byli : Ośrodek Wypoczynkowy Cuma, Przemysław Półtorak i Górskie Rzeki, Firma cmyk24.pl, Lukasczyk Leatherworks, Art Foto Daniel Kasprzak, Sztuka Łowienia, Wojtek Kudłacz Dom Wędkarza w Krościenku, OKRĘG PZW CZĘSTOCHOWA, Tygodnik Regionalny 7 Dni,  Igor Glinda i TARTAK NAD BOBREM, Łowisko Wędkarskie "Żywiec Moszczanica", Pensjonat GAWRA Wiadomości Wędkarskie, Wędkarski Świat, Agencja reklamowa "MANAGER", Andrzej Basiński, Tatra Fly Fishing, HOTEL TATRA w Zakopanem, Flyhouse, FlyArtFishing, Maciej Gałgański, EGO, firma Jaxon, sklep TIGER TROUT, sklep Głowatka, firma TRAPER, firma M-ELEKTROSTATYK, Kuba Chruszczewski Flytyer, WKS SPINER CZĘSTOCHOWA.

PW-2018.jpg

XXII PUCHAR WARTY / 2018-03-16 16:37:24

 

Do zobaczenia jutro nad brzegiem górskiej Warty, bez względu na pogodę :-)

 

PW2018_edytowany-1.jpg

XXII PUCHAR WARTY - Sponsorzy / 2018-03-16 16:34:06

Do sponsorów XXII Muchowego Pucharu Warty dołączył - Kuba Chruszczewski i Flytyer

flyter.jpg

KOMUNIKAT !!!!! / 2018-03-15 22:53:32

Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie ustalił opłatę na ochronę i zagospodarowanie wód

Częstochowskiego Okręgu PZW dla zawodników biorących udział w zawodach muchowych „XXII PUCHAR WARTY” – w wysokości 10 zł.

Opłatę będzie można dokonać w dniu zawodów w biurze zawodów.

Dotyczy to uczestików nie posiadających aktualnej składki na ochronę i zagospodarowanie wód Częstochowskiego Okręgu PZW

oraz zawodników Okręgów PZW z którymi  PZW Okręg Częstochowa nie podpisał porozumień na 2018 r.

XXII PUCHAR WARTY - Sponsorzy / 2018-03-15 22:51:16

Sponsorem XXII Muchowego Pucharu Warty została firma Salix Alba

logo.jpg

 

XXII PUCHAR WARTY - Sponsorzy / 2018-03-15 22:48:20

Do tegorocznych sponsorów XXII Muchowego Pucharu Warty dołączył TAIMEN Fly Fishing

21.jpg

Strony: < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >  ostatnia

Partnerzy i Przyjaciele:

puchar-warty pzw starowka galeria zdjęć
© 2023 Salmoklub Częstochowa. All Rights Reserved.
projekt i wykonanie: intersum.pl
^ Powrót do góry strony