Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa 12.06.2016 r., Soła - Łowisko Moszczanica.

Tegorocznym organizatorem z ramienia ZO PZW w Częstochowie został nasz, Jurajski Salmoklub Częstochowa. Zawody zaplanowano na dzień 12 czerwca 2016 r. Dzięki uprzejmości Okręgu PZW Bielsko Biała, zmagania mające wyłonić najlepszych muszkarzy naszego okręgu, odbyły się w pierwszej turze na rzece Sole, od mostu drogowego w Milówce do mostu drogowego w miejscowości Cięcina. Innowacją tej rangi zawodów, było przeprowadzenie drugiej tury zawodów na wodzie stojącej, konkretnie na łowisku wędkarskim "Żywiec Moszczanica".
W zawodach wystartowało dwudziestu pięciu seniorów i jeden junior.
Po porannej odprawie i sprawnie przeprowadzonym losowaniu, zawodnicy rozeszli się na stanowiska i sektory na rzece Sole, aby rywalizować w 3 godzinnej turze. Jeśli chodzi o wyniki, to przepiekana rzeka, jaką jest Soła ugościła Częstochowskich muszkarzy lipieniami i pstrągami potokowymi, które przez niski poziom wody w rzece oraz w ostrym słońcu, były bardzo trudne do złowienia. Po 3 godzinach rywalizacji zawodnicy i sędziowie przenieśli się następnie na łowisko "Żywiec Moszczanica", by po regeneracji posiłkiem oraz krótkim odpoczynku zacząć łowić ryby łososiowate na wodzie stojącej. Tutaj muszakarze musieli wykazać się dużym kunsztem i taktyką tym bardziej, że co 30 minut następowało przejście o kilka stanowisk ,w efekcie tego każdy z łowiących w czasie całej tury ?obszedł staw do okoła?, łowiąc na różnych stanowiskach. Na wodzie stojącej najskuteczniej połowili Ci, którzy łowili na sucha muchę oraz na małe bardzo lekkie strimerki.
Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali sędziowie: Jacek Paszkiewicz i Florian Pluta. Impreza odbyła się bez żadnych przeszkód i została wzorcowo oceniona przez uczestników, sędziów i osoby towarzyszące.
Nie do pokonania okazali kolejny raz członkowie Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa, podtrzymując kolejny raz z rzędu prymat w Muchowych Mistrzostwach Okręgu oraz wygrywając klasyfikację indywidualną oraz drużynową.
Wyniki zawodów:
Seniorzy:

1. Michał Birkowski JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA
2. Bartosz Magnuszewski JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA EGO
3. Marek Kielan PZW Mykanów FLY

Drużynowo :

1. Jurajski Salmoklub Częstochowa Tiger Trout ( Kamil Radosz, Hubert Wawrowski, Łukasz Winiarski)
2. Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO (Daniel Kasprzak, Bartosz Magnuszewski, Przemek Benduch)
3. PZW Mykanów FLY ( Marek Kielan, Jacek Chrząstek, Zenon Karwala)

Junior :

1. Dawid Witkowski PZW Mykanów

Muchowy Mistrz Okręgu oraz drużyna Juraskiego Salmoklubu będą reprezentować PZW Okręg Częstochowa na sierpniowych, Muchowych Mistrzostwa Polski, które odbędą się nad Sanem.
Jurajski Salmoklub Częstochowa serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom zawodów, sędziom, a w szczególności Okręgowi PZW Bielsko Biała za udostępnienie miejsca na zawody oraz Andrzejowi Zawadzie gospodarzowi "Łowiska Moszczanica".

047.jpg

VI Puchar Wydry – eliminacje do GP Polski

VI Puchar Wydry – eliminacje do GP Polski

14 - go marca w VI Pucharze Wydry odbywającym się ma Wiśle, zaliczanym do eliminacji do muchowego Grand Prix Polski w 2016 roku rywalizowało 78 zawodników i 22 drużyny. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa. Start można uznać za udany, choć jak to zwykle pozostał mały niedosyt drużyna Jurajskiego Salmoklubu po pierwszej turze zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej jednak słabsze wyniki w drugiej turze spowodował spadek na 6 miejsce. Na pocieszenie pozostaje 11 miejsce kolegi Bartosza Magnuszewskiego, który również wygrał kategorię na największą rybę zawodów. Co ciekawe to już drugi rok z rzędu zawodnicy naszego klubu wygrywają w tej kategorii.

Wyniki końcowe – klasyfikacja drużynowa
1 miejsce WKS SANSPORT DYNÓW I
2 miejsce WKS BIELSKO BIAŁA s. Maków Podhalański
3 miejsce SMKS WROCŁAW
…………………………………
6 miejsce Jurajski Salmoklub Częstochowa

Wyniki końcowe – klasyfikacja indywidualna
1 miejsce Andrzej Bodinka z OKW KATOWICE
2 miejsce Grzegorz Dziki z WKS PILSKO Jeleśnia
3 miejsce Jan Suwaj z WKS BIELSKO BIAŁA s. Maków Podhalański

2015-wisla-17.jpg

 

XIX Muchowy Puchar Warty

Relacja z XIX Muchowego Pucharu Warty 

W dniu 21 marca 2015 r. rozegrano dziewiętnastą edycję Muchowego Pucharu Warty. W zawodach, organizowanych przez Jurajski Salmoklub z Częstochowy, wystartowało 59 zawodników między innymi z Bystrzycy Kłodzkiej, Kielc, Torunia, Ustronia, Krakowa, Myślenic, Tarnowskich Gór, Dąbrowy Górniczej i  z wielu innych regionów Polski . W tym roku było inaczej niż zazwyczaj dla tego, że pierwszy raz zawody odbyły się na nowo powstałym, na wniosek Jurajskiego Salmoklubu, odcinku NO  KILL oraz nowej bazie zawodów. Bazą zawodów był „Zajazd u Renaty” w Poraju, gdzie pracowała komisja sędziowska pod przewodnictwem sędziego Macieja Brudzińskiego. Areną zawodów został, jak wcześniej wspomniano, 6 kilometrowy odcinek No KILL na rzece Warcie, pomiędzy mostem w Jastrzębiu a mostem drogowym w Borku.  Pstrągi podczas zawodów żerowały przeciętnie, a były łowione głównie na streamery oraz nimfy.  Sklasyfikowano 19 zawodników, z których prawie 10-u złowiło więcej niż jedną rybę, a dwóch kolegów, którzy zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce złowiło po 7 ryb.

Najdłuższego pstrąga 47 cm – złowił Marcin Słomka z Myślenic.


Oficjalne wyniki indywidualne pierwszej dziesiątki zawodów :
1. Bartosz Magnuszewski – Jurajski Salmoklub Częstochowa
2. Tomasz Pinda -   Jurajski Salmoklub Częstochowa
3. Tomasz Rał – Spinner Częstochowa
4. Marcin Słomka – PZW Myślenice
5. Łukasz Ostafin -  PZW Myślenice
6. Jan Skrzypczyk – Częstochowa

7. Krzysztof Witczak - Spinner Częstochowa
8. Krzysztof Kaleta – PZW Zwierzyniec
9. Hubert Wawrowski - Jurajski Salmoklub Częstochowa
10. Przemysław Benduch – Jurajski Salmoklub Częstochowa

W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna  Zwierzyniec w składzie ; Krzysztof Kaleta, Mariusz Słomka, Łukasz Ostafin.

Imprezę zakończył wspólny obiad, tort-puchar, pamiątkowe zdjęcie oraz rozlosowanie i wręczanie ogromu nagród i pucharów. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz wszystkim sponsorom, za ufundowane nagrody. Sponsorami zawodów byli :

PZW Okręg Częstochowa, Scierra, EGO, CADDIS S.C., Wędkarska Polska & Kustigiza Flies - Dom Wędkarza w Krościenku nad Dunajcem, Frosted Glass, M-ELEKTROSTATYK,  gorskierzeki.pl, Jaxon, TAIMEN Fly Fishing,  Power Satellite, cmyk24.pl, Balsax, Art-Foto Daniel Kasprzak, AB-Fly Antoniego Bogdana, Vision, Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Hubami" Anna i Franciszek Sikoń, SPENT, IZI, GRAFF, Salix Alba, SIEK-M, Abramis, Design Fishing Sp. z o.o., sklep wędkarski Antra, sklep wędkarski IRO, sklep wędkarski Arka Pawlaka,flytyer.pl, Salar, FLYMEN, Sztuka Łowienia.

080.jpg

Foto-relacja z XIX Muchowego Pucharu Warty pod adresem  http://www.salmoklub.pl/galeria-zdjec/xix-puchar-warty.html

XVIII Muchowy Puchar Warty

logo_puchar_Warty.jpg

XVIII MUCHOWY PUCHAR WARTY

Kolejna edycja Muchowego Puchar Warty, który, jak co roku zorganizował Częstochowski „Salmoklub”, już za nami. W miejscowości Borek w sobotę piątego kwietnia stawiło się 44 uczestników. Pogoda na wędkowanie była wyśmienita, a atmosfera wśród wszystkich uczestników jeszcze lepsza. i mimo, że w tym roku wielu stałych bywalców nie dojechało, bo zatrzymały ich prywatne sprawy ci, którzy przybyli na XVIII Muchowy Puchar Warty w większości pokonali wiele kilometrów by dotrzeć na miejsce. Nie brakowało wędkarzy z Bystrzycy Kłodzkiej, Kielc, Ustronia, Piotrkowa, Łodzi, Tarnowskich Gór czy też z Czarnego Dunajca. W tym roku po raz pierwszy, zawody odbyły się na żywej rybie w formule „no kill”, co okazało się wielkim sukcesem. Każdy startujący otrzymał specjalnie przygotowaną miarkę, przy której fotografowano rybę (tylko w jednym przypadku przygotowana miara okazała się zbyt mała), która szybko wracała do wody. Większość uczestników (w tym jedna kobieta Ksymena Tracz reprezentantka „Salmoklubu”), miało kontakt z dużymi pstrągami potokowymi. Nie jeden poczuł na wędce lub zobaczył wyjście do muchy ponad pięćdziesięciocentymetrowej ryby. Jeden z kolegów, który został po braniu ze zmiażdżonym hakiem krzyknął, „ co Wy tu w tej wodzie macie, co tu w niej pływa”. Jedna sześćdziesiątka mimo prawie dwu godzinnego podawania jej wszelakich much pozostała niewzruszona spokojnie pływając sobie w odmętach Warty. Po zawodach przy wspólnym obiedzie zwycięzcy otrzymali puchary i upominki. Pozatym rozlosowano wśród wszystkich całą masę gadżetów wędkarskich. Rozstrzygnięto również konkurs  na najładniejsze wykonanie sztucznej muchy, który wygrał Daniel Kasprzak. Wszystkie konkursowe muchy trafią na aukcję, z której fundusze przeznaczone zostaną na Warciański odcinek „Krainy pstrąga i lipienia”. Części oficjalnej towarzyszył pokaz wędek i kołowrotków muchowych zorganizowany przez firmę Harius. Częstochowski „Salmoklub” dziękuje sponsorom (bez których taka impreza nie miała by miejsca) i uczestnikom za wspaniałom atmosferę jednocześnie zapraszając wszystkich na kolejny XIX Muchowy Puchar Warty w 2015 r.

W całych zawodach sklasyfikowano 21 zawodników, a o to najlepsza dziesiątka:


1. ANDRZEJ TRACZ – SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA

2. KISER MARIUSZ – KOŁO OKOŃ CZĘSTOCHOWA

3. BIERNACKI ANDRZEJ – SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA

4. GRABOWSKI MIROSŁAW – BYSTRZYCA KŁODZKA

5. MILCZAREK ADRIAN – KLUCZE

6. KOKOSZKA ANDRZEJ – SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA

7. BUJOK ZBIGNIEW – USTROŃ WISŁA

8. PIEŚLAK MIROSŁAW CZARNY DUNAJEC

9. BUCZKOWSKI ROBERT – BYSTRZYCA KŁODZKA

10. JURKAN SŁAWOMIR – CZARNY DUNAJEC

Najlepszą drużyną okazała się ekipa z CZARNEGO DUNAJCA.

 

Fot. Daniel Kasprzak i Michała Maciaszczyk

Galeria zdjęć

Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa Bystrzyca Kłodzka 13.07.2014 r.

Tegoroczne Muchowe Mistrzostwa Okręgu Częstochowa miały wyjątkowy charakter między innymi z dwóch względów,  po pierwsze organizatorem z ramienia ZO PZW w Częstochowie został nasz Jurajski Salmoklub Częstochowa. Drugą innowacją było rozegrania tej rangi zawodów na „obcej” wodzie. Dzięki uprzejmości Okręgu PZW Wałbrzych zmagania mające wyłonić najlepszych muszkarzy naszego okręgu odbyły się w dniu 13 lipca, na rzece Nysie Kłodzkiej, w miejscowości Bystrzyca Kłodzka. Dwudziestu zawodników (w tym dwóch juniorów) spotkało się na terenie rybaczówki Koła PZW w Bystrzycy Kłodzkiej, stanowiącej bazę zawodów. Wędkarska rywalizacja odbyła się w dwóch turach, a zawodnicy rotowali między turami zamieniając się  sektorami A, B, C. Sektor A stanowił fragment rzeki powyżej Bystrzycy Kłodzkiej, sektor B  wyznaczony został na terenie miasta tzw. „rezerwat” i sektor C poniżej Bystrzycy Kłodzkiej w kierunku Gorzanowa. Ponadto na wysokości Długopola Zdrój wyznaczone zostały oddzielne sektory dla juniorów. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali sędzia główny i sekretarz zawodów Maciej Brudziński. Impreza odbyła się bez żadnych przeszkód i została wzorcowo oceniona przez uczestników, sędziów i osoby towarzyszące.

Jeśli chodzi o wyniki, to przepiekana rzeka, jaką jest Nysa Kłodzka ugościła Częstochowskich muszkarzy lipieniami i pstrągami potokowymi. Nie do pokonania okazali się członkowie naszego Jurajskiego Salmoklubu, zajmując wszystkie stopnie podium. Zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej, potwierdzając, że w okręgu częstochowskim nie mają sobie równych. Muchowy Mistrz Okręgu oraz drużyna Juraskiego Salmoklubu II będą reprezentować PZW Okręg Częstochowa na sierpniowych Muchowych Mistrzostwa Polski które odbędą się nad Dunajcem.   

Jurajski Salmoklub serdecznie dziękuje Okręgowi PZW Wałbrzych za udostępnienie miejsca na zawody i pomoc w ich zorganizowaniu a w szczególności Prezesowi Koła PZW w Bystrzycy Kłodzkiej Romanowi Miszczukowi.

Wyniki zawodów:

SENIORZY:

  1. KAMIL RADOSZ      JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA
  2.  PRZEMYSŁAW  BĘDUCH     JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA
  3. BARTOSZ MAGNUSZEWSKI     JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA

 

DRUŻYNOWO:

  1. JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA II  - KAMIL RADOSZ, ANDRZEJ BIERNACKI, ANDRZEJ TRACZ
  2. JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA III - PRZEMYSŁAW BĘDUCH, TOMASZ PINDA, KAZIMIERZ RADECKI
  3. JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA I - DANIEL KASPRZAK, BARTOSZ MAGNUSZEWSKI, HUBERT WAWROWSKI

JUNIORZY:

  1. WITKOWSKI DAWID - KOŁO MYKANÓW
  2. KIELAN KAMIL - KOŁO MYKANÓW 

 

Partnerzy i Przyjaciele:

puchar-warty pzw starowka galeria zdjęć
© 2023 Salmoklub Częstochowa. All Rights Reserved.
projekt i wykonanie: intersum.pl
^ Powrót do góry strony