Aktualności

Warta -Wiercica - Julianka : akcja SSR / 2017-11-26 17:25:27

W dzisiejsze przedpołudnie Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej z Jurajskiego Salmoklubu patrolowali górski odcinek Warty, Wiercicy i zbiornika Julianka, wody będące pod opieką naszego klubu. W wyniku akcji skontrolowano kilku wędkarzy nie stwierdzając nieprawidłowości. Zinwentaryzowano kilkanaście gniazd tarłowych pstrągów potokowych (bezcenne). Niestety nie wszystko wygląda tak różowo. Po dzisiejszej kontroli można powiedzieć, że „głupota ludzka nie zna granic”, niszczone nagminnie tablice informacyjne, śmieci, po prostu dramat. Na następny patrol trzeba się uzbroić w worki na śmieci, aby posprzątać ten chlew, który pozostawili nie ludzie tylko nazywając rzeczy po imieniu „świnie”. Mamy nadzieję, że przy wzmożonych akcjach kontrolnych SSR, które właśnie zainicjowaliśmy trafimy takiego, h… ( hultaja).


15032270_1304810386215882_5216780647367493166_n.jpg

Andrzejkowe Zawody Muchowe – XII Memoriał Andrzeja Urbańczyka. / 2017-11-26 17:21:38

Andrzejkowe Zawody Muchowe – XII Memoriał Andrzeja Urbańczyka. W dniu 25.11.2017 r. na łowisku specjalnym Czarna Przemsza dobyły się Andrzejkowe Zawody Muchowe – VIII Memoriał Andrzeja Urbańczyka. W towarzyskich zawodach wystartowało 18-stu członków i sympatyków Jurajskiego Salmoklubu. W Wyniki XII-go Memoriału Andrzeja Urbańczyka.

1 miejsce - Bartosz Magnuszewski

2 miejsce - Kamil Radzosz

3 miejsce - Przemysław Benduch

Memoriał jak co roku zaszczyciła swoja obecnością żona Andrzeja Urbańczyka Pani Elżbieta Urbańczyk, która na zakończenie zawodów wręczyła Puchar Memoriałowy i nagrody rzeczowe dla zwycięscy.

 

71.jpg

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU 2017 / 2017-06-21 16:10:18

W dniu 10 czerwca 2017 r. w Tylmanowej nad Dunajcem obyły się Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa. Organizatorem tegorocznych zawodów - jak w latach ubiegłych- został Jurajski Salmoklub Częstochowa. Novum tegorocznych zawodów , mających na celu wyłonić najlepszych muszkarzy w naszym okręgu, była współorganizacja zawodów z PZW Katowice. Zawody przygotowana wspólnymi siłami, zgromadziły blisko 50 uczestników. Terenem wędkarskich zmagań był odcinek rzeki OS Dunajec.

Zawody rozpoczęły się oficjalnym otwarciem przez Prezesa PZW Okręg Częstochowa, Eugeniusza Bugaja. Odprawę techniczną przeprowadzili przedstawiciele PZW Okręg Katowice , sędzia główny kolega Karol Breske i kolega Paweł Zawisza. Zawodnicy mieli pierwotnie walczyć w trzech turach jednak nagłe załamanie pogody w postaci obfitych opadów deszczu , spowodowały odwołanie trzeciej- ostatniej tury zawodów. Mimo, że teren zawodów obejmował odcinek OS „no kill”, o rybę nie było wcale łatwo. Aby skutecznie łowić trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami i jak to w zawodach mieć trochę szczęścia w losowaniu stanowisk. Dominującymi rybami na zawodach były pstrągi potokowe łowione głownie na nimfę i strimera oraz na niektórych stanowiskach na suchą muchę.

W wędkarskiej sportowej rywalizacji uzyskano następujące wyniki: Kategoria indywidualna:

1. Zenon Karwala

2. Daniel Kasprzak

3. Dawid Witkowski

Kategoria drużynowa :

1. Jurajski Salmkoklub 1- Starówka ( Daniel Kasprzak, Kamil Radosz, Bartosz Magnuszewski).

2. Koło Mykanów-Seniorzy (Tadeusz Chrostowski, Jarek Piątek, Zenon Karwala).

3. Fly-Mykanów -Koło Mykanów (Jacek Chrząstek, Sebastian Jop, Rafał Klimczak).

Zawody przebiegły bez zakłóceń technicznych i były najlepiej zorganizowanymi Muchowymi Mistrzostwami Okręgu od lat. Ogromne podziękowania dla kolegi Tomka Jasierskiego organizatora z Jurajskiego Salmoklubu oraz kolegi Pawła Zawiszy - organizatora z ramienia PZW Okręg Katowice. Podziękowania należą się również składowi sędziowskiemu pod przewodnictwem kolegi Karola Breske, którzy sprawnie czuwali nad prawidłowością i poprawności przeprowadzonych zawodów.

Zarząd Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa.

19025075_1265081656951859_629215827245251874_o.jpg

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU 2017 – KOMUNIKAT NR 2 / 2017-06-02 18:12:25

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKREGU 2017 - KOMUNIKAT NR 2

Zbiórka i odprawa zawodników w dniu zawodów o godzinie 6.30 na terenie bazy zawodów -Gospodarstwo Agroturystyczne Marii Ligas - Kłodne 186d , 34-451 Tylmanowa. Zakończenie zawodów planowane na godzinę 19.00. Szczegółowy program Muchowych Zawodów o Mistrzostwo Okręgu PZW Częstochowa w kategorii seniorów i juniorów –Tylmanowa 10.06.2017 r. podany zostanie na odprawie przed zawodami. Teren zawodów: odcinek rzeki Dunajec (odcinek specjalny) od początku drugiego muru oporowego Tylmanowa ( koniec wyspy) do ujścia potoku Ochotnica. Na terenie zawodów - od dnia 3 do 10 czerwca 2017 r. włącznie - wędkowanie zabronione pod rygorem dyskwalifikacji dla uczestników zawodów / zawodnik, trener, kierownik drużyny. UWAGA : Transport zawodników na zawody oraz na stanowiska – we własnym zakresie.MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU 2017 – KOMUNIKAT NR 2.

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU 2017 KOMUNIKAT / 2017-05-28 22:03:40

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY MUCHOWYCH ZAWODÓW O MISTRZOSTWO OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA

W KATEGORII SENIORÓW I JUNIORÓW Tylmanowa 10.06.2017 r.

Organizatorem Muchowych Mistrzostwa PZW Częstochowa z ramienia ZO PZW w Częstochowie jest Jurajski Salmoklub Częstochowa. Koordynator Organizacji Muchowych Mistrzostw Okręgu - Tomasz Jasiurski tel. 608 465 218. Jurajski Salmoklub Częstochowa zawiadamia, że Muchowe Mistrzostwa Okręgu Częstochowa 2017 r. odbędą się w dniu 10.06.2017 r. na rzece Dunajec, i współorganizowane będą wraz z Muchowymi Mistrzostwami PZW Katowice. Baza zawodów mieścić się będzie na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Marii Ligas Kłodne 186d , 34-451 Tylmanowa. Zbiórka godzina 6.30. Zawody rozgrywane będą na „ŻYWEJ RYBIE" według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego. Ryby zaliczane do punktacji oraz ich wymiar zaliczany do punktacji przedstawiony zostanie na odprawie. W zawodach prawo uczestnictwa mają zawodnicy - seniorzy oraz juniorzy reprezentujący PZW Okręg Częstochowa. W zawodach będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa.Drużyny w trzyosobowym składzie seniorów reprezentujących to samo koło lub ten sam klub. Juniorzy do 18 lat (decyduje data urodzin, a nie rocznik), muszą być pod opieką osoby dorosłej (będzie to weryfikowane przed zawodami). Opiekun ma obowiązek przebywania z podopiecznym w trakcie trwania tur. W przypadku braku opiekuna, junior nie zostanie dopuszczony do startu !!! Juniorzy muszą posiadać kamizelkę ratunkową. Opłatę startowa w wysokości senior 95 zł, junior 75 zł od zawodnika. Koszt uczestnictwa dodatkowej osoby towarzyszącej ( trenera/opiekuna) wynosi 40 zł /os. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia zawodników, drużyn i osób towarzyszących wraz z opłatą startową będą przyjmowane ( nieprzekraczalni) do dnia 26.05.2017 r. w siedzibie Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa ul. Targowa 15, lub w Biurze ZO PZW w Częstochowie ul. Władysława Jagiełły 63, Częstochowa. W razie nieobecności zgłoszonego zawodnika lub drużyny organizator nie przewiduje zwrotu poniesionych kosztów. UWAGA : Transport zawodników na zawody oraz na stanowiska - we własnym zakresie. Harmonogram zawodów przedstawiony zostanie w komunikacie nr 2 który ukarze się na stronie internetowej PZW Okręg Częstochowa http://www.pzw.org.pl/19/ oraz stronie internetowej Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa http://www.salmoklub.pl/.

Życzenia na Wielkanoc / 2017-04-15 18:40:54

Dzieląc się jajkiem, w te piękne Święta,

Życzymy samych radości.

Niech będzie zdrowie, niech będzie szczęście

dobrobyt niech w Was gości.

 

JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA

alleluja.jpg

 

XXI PUCHAR WARTY - SPONSORZY- PODZIĘKOWANIA / 2017-04-15 18:20:56

Jurajski Salmoklub Częstochowa pragnie złożyć ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów i darczyńczów oraz partnerów XXI Muchowego Pucharu Warty. Dzięki Wam nasze zawody są określane jako najbardziej sponsorowana impreza muchową w Polsce.

Dziękujemy zatem:

Zarządowi Okregu PZW Częstochowa, Sklepowi Wędkarskiemu „Głowatka”, FlyArt Fishing, TigerTrout, Flyhouse, EGO-Maciej Gałgański, Januszowi Cubale, Hotelowi Tatra, Domu Wędkarza w Krościenku nad Dunajcem, Kubie Chruszczewskiemu, „Michaś”-owi, Chatce nad Sanem, Łowisku Moszczanica, Górskim Rzekom, Ośrodkowi Wypoczynkowemu CUMA, Tatra Fly Fishing, Tartakowi nad Bobrem, AB-Fly, Jaxon, M-Elektrostatyk , Art Foto Daniel Kasprzak, Cmyk24.pl, Vision, Taimen , Salix Alba, CADDIS, Pike Terror Flies , Siek-M, Balsax, FoamFly. Dziękujemy również naszym patronom medialnym: Sztuce Łowienia, Tygodnikowi Powiatowemu Gazeta Myszkowska, Tygodnikowi Regionalnemu 7 Dni.

Jeszcze raz WIELKI DZIĘKI :-)  w imieniu Jurajskiego Salmoklubu oraz Wszystkich uczestików i sympatyków Muchowego Pucharu Warty.

PW_sponsorzy_2017.jpg

Relacja XXI Muchowy Puchar Warty / 2017-04-15 18:15:09

XXI Muchowy Puchar Warty już za nami !

W dniu 1 kwietnia 2017 roku nad górską Wartą odbył się XXI Muchowy Puchar Warty. W zawodach zorganizowanych przez Jurajski Salmoklub Częstochowa uczestniczyło 57 muszkarzy z całego kraju. Bazą zawodów był, jak w latach ubiegłych, „Zajazd u Renaty” w Poraju, gdzie pracowała komisja sędziowska, pod przewodnictwem sędziego Edwarda Kłosowskiego. Areną muszkarskich zmagań był warciany no kill, pomiędzy mostem w Jastrzębiu, a mostem drogowym w Borku. W czterogodzinnych zmaganiach zostało złowionych i zgłoszonych, niestety, tylko pięć ryb (to nie żart pryma aprilisowy ). Tak słabych wyników do tej pory nie odnotowano na tejże imprezie. Na fatalne wyniki wpływ zapewne miała zarówno pogoda, raczej nie pstrągowa – mocne i ostre słonce oraz utrzymująca się praktycznie od początku sezonu znikoma aktywność pstrągów, prawie na wszystkich rzekach jurajskich. Niemniej jednak zawody się odbyły i wyniki końcowe przedstawiają sie następująco. Oficjalne wyniki indywidualne zawodów:

1. Kamil Kielan

2. Janusz Jurkowlaniec

3. Andrzej Szkwarek

4. Maciej Zakrzewski

5. Tomasz Pinda

Największą rybę zawodów złowił Kamil Kielan 44,5 cm. A w klasyfikacji drużynowej wygrał drużyna FLY Mykanów w składzie: Kamil Kielan, Krzysztof Witczak, Dawid Witkowski. Zwycięzcy otrzymali wiele cennych nagród oraz puchary i dyplomy. A wśród wszystkich pozostałych osób, zostały rozlosowane drobne fanty i upominki. Na sam koniec dla wszystkich uczestników czekał tradycyjny, okazały tort. Ponadto, podczas zawodów, przeprowadzono zbiórkę funduszy oraz much, które będą zlicytowane, a pieniądze z licytacji wraz z tymi ze zbiórki wspomogą akcję „Kubie – NA POMOC” ( z akcją można się zapoznać https://www.facebook.com/events/282147898872572/ ) W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim przybyłym na XXI Muchowy Puchar Warty, dziękujemy również komisji sędziowskiej za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Składamy również ogromne podziękowania sponsorom i darczyńcom, dzięki którym Muchowy Puchar Warty jest najlepiej sponsorowaną imprezą muchową w Polsce. Dziękujemy zatem: Zarządowi Okregu PZW Częstochowa, Sklepowi Wędkarskiemu „Głowatka”, FlyArt Fishing, TigerTrout, Flyhouse, EGO-Maciej Gałgański, Januszowi Cubale, Hotelowi Tatra, Domu Wędkarza w Krościenku nad Dunajcem, Kubie Chruszczewskiemu, „Michaś”-owi, Chatce nad Sanem, Łowisku Moszczanica, Górskim Rzekom, Ośrodkowi Wypoczynkowemu CUMA, Tatra Fly Fishing, Tartakowi nad Bobrem, AB-Fly, Jaxon, M-Elektrostatyk , Art Foto Daniel Kasprzak, Cmyk24.pl, Vision, Taimen , Salix Alba, CADDIS, Pike Terror Flies , Siek-M, Balsax, FoamFly. Dziękujemy również naszym patronom medialnym: Sztuce Łowienia, Tygodnikowi Powiatowemu Gazeta Myszkowska, Tygodnikowi Regionalnemu 7 Dni. Do zobaczenia za rok na XXII Muchowym Pucharze Warty.

PW.jpg

Strony:pierwsza  < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >  ostatnia

Partnerzy i Przyjaciele:

puchar-warty pzw starowka galeria zdjęć
© 2024 Salmoklub Częstochowa. All Rights Reserved.
projekt i wykonanie: intersum.pl
^ Powrót do góry strony