Aktualności

WIERCICA - złapany kłusownik / 2015-10-20 17:28:57

WIERCICA - złapany kłusownik

Wczoraj pisaliśmy o sprawach przyjemnych związanych z zarybianiem Warty i Pilicy. Jednak nie wszystko wyglądało tak kolorowo. Podczas wczorajszej akcji zarybieniowej rzeki Wiercicy, na tejże rzece został złapany wędkarz – kłusownik. Wędkarz jednego z Częstochowski kół PZW, członek PZW od 1982 roku został przyłapany na wędkowaniu na rzece górskiej niedozwoloną metodą „na robaczka”, w okresie ochronnym dla pstrąga potokowego. Przy kłusowniku znaleziono ponadto dwa martwe niewymiarowe pstrągi potokowe 20 i 26 cm. Wędkarz – kłusownik próbował przekupić, obiecując korzyść materialną strażników Jurajskiego Salmoklubu, aby Ci puścili go i zapomnieli o sprawie. Hahahah nie wiedział, że trafił na prawdziwych wędkarzy, opiekunów Wiercicy… nie z nami te numery. Strażnicy wezwali patrol Policji. Efekt końcowy sprawa skierowana do sądu.
 

Zarybianie Lipieniem --- Warta i Wiercica 06.10.2015 r. / 2015-10-20 17:04:45

Zarybianie Lipieniem --- Warta i Wiercica 06.10.2015 r.

W dniu dzisiejszym tj. 06.10.2015 r. członkowie Jurajskiego Salmoklubu wraz z sympatykami klubu, zarybiali odcinek „No Kill” na Warcie oraz rzekę Wiercicę. Do dwóch rzek którym opiekunem jest Jurajski Salmoklub Częstochowa trafiło około 2,5 tys. sztuk lipienia. Ryby miały w granicach około 10 cm . Mamy nadzieję, że dotychczasowa nasza praca, zarybienia, kontrolę, fotopułapki, pozwolą dotrwać do osiągnięcia znacznych rozmiarów zarówno tegorocznym lipieniom oraz pozostałym rybą pływającym w Warcie i Wiercicy.
 

AWANS DO MUCHOWEGO GPx POLSKI w 2016 r. / 2015-09-03 11:44:37

AWANS DO MUCHOWEGO GPx POLSKI w 2016 r.

Już oficjalnie, z przyjemnością informujemy, że drużyna Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa EGO wywalczyła awans do muchowego GPx Polski w 2016 r., a nasz kolega Bartosz Magnuszewski zajął w klasyfikacji indywidualnej zaszczytne 3 miejsce wśród 95 startujących. 
W tegoroczny eliminacjach Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO reprezentowany był przez kolegów ; Bartosz Magnuszewski, Kamil Radosz, Hubert Wawrowski, Przemysław Benduch, Daniel Kasprzak.

Więcej o naszej drużynie tutaj.

 

Wah sierpień 2015r. / 2015-08-30 16:00:59

Wah sierpień 2015r.

Cztero - osobowa ekipa z Jurajskiego Salmoklubu w składzie Hubert, Tomek, Paweł, Daniel zawitała 22 sierpnia nad Słowacki Wah. Wyjazd ten to typowy „spontan”  ktoś rzucił pomysł, 2-3 telefony i jedziemy, mimo tego, że wyniki klubowych kolegów sprzed tygodnia nie napawały optymistycznie. Fajna pogoda, optymalne wysokość wody i chęć przechytrzenia dużych potokowców i tęczaków były silniejsze. O godzinie 10 zaczynamy łowienie a właściwie zaczyna Tomek łowiąc dwa tęczaki, Paweł zrywa ładnego „kabana” a co było dalej zobaczcie sami pod foto-relacja Wah

EGO / 2015-07-15 09:05:56

EGO

Miło nam poinformować, że oficjalnym Partnerem drużyny Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa jest firma EGO. Gorąco zapraszamy prawdziwych muszkarzy do przeżycia przygody z niezwykłymi produktami z logiem EGO.
http://www.ego-fishing.pl/

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA 2015 r. / 2015-06-02 19:19:48

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA 2015 r.


W dniu 31 maja b.r., przy sprzyjającej pogodzie, 28 zawodników zjawiło się w miejscowości Borek, by zmierzyć się indywidualnie i drużynowo o tytuł mistrza okręgu częstochowskiego w wędkarstwie muchowym za rok 2015r. Zawody odbyły się na Warcie na nowo powstałym odcinku „no kill”. Nasz klub reprezentowały 4 zespoły, i jeden kolega startujący indywidualnie :
1. Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO – Daniel Kasprzak, Hubert Wawrowski, Bartosz Magnuszewski.
2. Jurajski Salmoklub Częstochowa I – Andrzej Biernacki, Przemysław Benduch, Andrzej Tracz.
3. Jurajski Salmoklub Częstochowa II – Tomasz Pinda, MichałKrakowian, Adam Foks.
4. Jurajski Salmoklub Częstochowa III – Hubert Rydzyk, AndrzejKokoszka, Kamil Radosz.
5. Indywidualnie – Mariusz Popkiewicz

Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch, trzygodzinnych turach, przed każdą z tur losowano stanowiska. Zaliczanymi do rywalizacji rybami były: pstrągi, lipienie o wymiarze od 30 cm. Zawody przebiegały w atmosferze fair play, nie zgłoszono żadnych uwag bądź zastrzeżeń.
Juraski Saloklub Częstochowa znów pokazał klasę „biorąc” prawie wszystko !!! Indywidualnie Mistrzem Okręgu Częstochowskiego w wędkarstwie muchowym wygrywając dwie tury zawodów został Daniel Kasprzak, drugie miejsce zajął Bartosz Magnuszewski, a trzeci Hubert Wawrowski. Cała trójka startował w jednej drużynie - Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO, w której „barwach” wywalczyli bezapelacyjnie Drużynowe Mistrzostwo Okręgu Częstochowskie w wędkarstwie muchowym.
Drugim vice - mistrzem Okręgu Częstochowskie w wędkarstwie muchowym w klasyfikacji drużynowej została drużyna - Jurajski Salmoklub Częstochowa I w składzie Andrzej Biernacki, Przemysław Benduch, Andrzej Tracz. Oficjalne wyniki w Muchowych Mistrzostwach Okręgu Częstochowskiego 2015r.

Klasyfikacja indywidualna :

1. Daniel Kasprzak - Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO
2. Bartosz Magnuszewski - Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO
3. Hubert Wawrowski - Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO

Klasyfikacja drużynowa :

1. Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO – Daniel Kasprzak, Hubert Wawrowski, Bartosz Magnuszewski.
2. PZW Koło Mykanów - Sebastian Jop, Rafal Klimczak, Krystian Broniszewski.
3. Jurajski Salmoklub Częstochowa I - Andrzej Biernacki, Przemysław Benduch, Andrzej Tracz.

Pierwsze miejsca zawodników Jurajskiego Salmoklubu zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej, potwierdzając, że w okręgu częstochowskim nie mają sobie równych. Muchowy Mistrz Okręgu oraz drużyna Juraskiego Salmoklubu Częstochowa – EGO będą reprezentować PZW Okręg Częstochowa na październikowych Muchowych Mistrzostwa Polski, które odbędą się nad Łupawą.

Fotogalerię z zawodów można obejrzeć TUTAJ

V Święto Szczupaka / 2015-05-12 18:44:10

V Święto Szczupaka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Święto Szczupaka już za nami. W dniu dzisiejszym członkowie Jurajskiego Salmoklubu, jak co rok odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów, Mstowskiego Stowarzyszenia Promocji i Ochrony rzeki Warty i stawili się w doskonałym nastroju na zawodach. Trójka z nas próbowała złowić warciane drapieżniki metodą spinningową a pozostała dwójka dzielnie walczyła łowiąc na muchę. Pogoda była bardzo dobra, atmosfera spotkania dzięki organizatorom oraz uczestnikom jeszcze lepsza a z rybami jak to z rybami. Największą rybę zawodów na spinning złowił nasz klubowy kolega Leszek Kowalski zajmując pierwsze miejsce w całej imprezie. Jeśli chodzi o muchę oprócz okonków łowionych przez Tomka Cubałę nic większego nie udało się złowić. Wielkie dzięki dla organizatorów za świetnie zorganizowaną imprezę i do zobaczenia za rok.

 

Salmoklubowe spotkanie - WIERCICA / 2015-05-12 18:35:48

Salmoklubowe spotkanie - WIERCICA

W dniach 24 i 25 kwietnia członkowie Jurajskiego Salmoklubu gościli nad rzeką Wiercicą. W piątkowe popołudnie zostały wykonane prace polegające na rozwieszeniu kilkudziesięciu tablic informacyjnych nad brzegami Wiercicy. Cześć tych tablic otrzymaliśmy od Okręgu PZW w Częstochowie a pozostałe zostały zasponsorowane przez Agencję Reklamową DARIUSZA LARA "KAMIX" ul Gazowa 8 w Częstochowie za co dla wielkie dzięki. Po ciężkiej piątkowej pracy w sobotę spotkaliśmy się dla przyjemności w Mozarcie – Zalesicach nad Wiercicą, by do godzin południowych we wspólnym gronie powędkować na „naszej rzece”. W miłej towarzyskiej atmosferze ruszyliśmy w poszukiwani największych lobrasów. Największe ryby w spotkania złowili Michał Krakowian, Andrzej Tracz, Adam Fox, ale również specjalne wyróżnienie otrzymał nasz najmłodszy adept Michał Kokoszka. Po wędkowaniu omówiliśmy bieżące sprawy klubowe a na sam koniec chętni mogli się jeszcze nałowić do syta w łowisku komercyjnym w Mozarcie.

Strony:pierwsza  < 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 >  ostatnia

Partnerzy i Przyjaciele:

puchar-warty pzw starowka galeria zdjęć
© 2024 Salmoklub Częstochowa. All Rights Reserved.
projekt i wykonanie: intersum.pl
^ Powrót do góry strony